E-Ticaret ve E-Arşiv Fatura avantajları

Ülkemizde internet kullananların sayısı 48 milyon civarında. Kullanıcıların yüzde 90’ı her gün internete bağlanıyor. Türkiye’nin e-ticaret hacmi ise 40 milyar dolara yaklaştı. E-ticaret hacminin Türkiye’de ilerleyen yıllarda daha hızlı gelişeceği öngörülmekle beraber, Maliyetlerin ve ödeme kolaylığını sağlayan ticaret siteleri daha ön plana çıkacaktır.

E-ticaret yapan ya da yapmayı düşünen bütün girişimcilerin önceliği internet sayfa dizaynı ve ürün seçimi olmak ile beraber, müşterilerine daha hızlı ve kolay alışveriş ortamlarını oluşturmakta olmalıdır. E-arşiv fatura ülkemizde kullanma sıklığı artan ve kullanıcılar tarafından da tercih edilen bir yöntem olmaktadır.

E-Fatura ve E-arşiv fatura Mali müşavirler ve muhasebeci arkadaşlarımız tarafından zorunluluk kapsamında değerlendirilmektedir fakat iş dünyanızı kolaylaştıran bu iki dijital dönüşüm ürünü zorunluluk kapsamında değil işleyişinizi kolaylaştıran bir hizmet olarak değerlendirilmelidir.

Ülkemiz ticaret hayatımızda ki eski alışkanlıklarını terk etme konusunda güzel bir sınav veriyor ve teknolojiyi, dijital dönüşümü hızlıca çalışma hayatlarının bir parçası haline getiriyor.

Kağıt fatura ile dijital fatura arasında muhasebe olarak fark olmamak ile beraber kullanım tercih etmeyen firmaların değişimden çekindikleri veya yeni bir metot öğrenme korkularından ileri gelmektedir. Bu önyargısını aşan firmaların kullanıma başladıktan çok kısa bir süre sonra bu dönüşümün ne kadar faydalı ve büyük bir kolaylık olduğunu sürekli dile getirmektedirler.

Her anlamda şirketlerin avantajı olan bu dijital ürünler için örnek bir hesaplamayı aşağıda sizler ile paylaşmak isteriz.

1000 Adet Normal Fatura  Kağıt Bedeli   650 TL  Zarf Bedeli     100 TL  PTT Gönderi  1.000 TL Saklama ve ibraz etme sorumluğunun bedelini ölçememek ile beraber bundan dolayı ceza yiyen firma sayısının pek azımsanmayacak derecede olduğunu belirtmekte fayda var. Bu cezalar 1.200 TL den başlayan 270 bin tl’ye kadar  çıkabilen rakamlara ulaşmaktadır. Toplam bedel kağıt fatura ile 2.350 TL denk düşmektedir.

E-fatura ve e-arşiv faturaya geçerek bu bedeli yarı yarıya düşürebilirsiniz. Hizmetten faydalanmak için https://efaturateklif.com/teklif-al/ linkimize tıklayarak kısa sürede geçişinizi sağlamaktayız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Türkiye’nin e-Dönüşüm Platformu

efaturateklif bünyesinde e-fatura, e-arşiv, e-defter, e-bilet, e-mutabakat, e-bordro işlemleri entegrasyonu sağlayabilirsiniz

e-Saklama

Kaybolma,
Değiştirilme,
Silinme Riski Olmadan,
Hukuken Geçerli,
Güvenliği Garanti Altına Alınarak  (Yedekli olarak)
elektronik ortamda uzun yıllar saklanmasını ve saklanan bu belgelerinize  kolayca erişme imkânını sunan sistemdir

daha fazlası
E-İrsaliye

e-İrsaliye, kağıt irsaliye ile aynı nitelikte fakat dijital ortamda düzenlenecektir. Sevk irsaliyesi kullanan firmalar kağıt olarak irsaliye düzenlerken e-irsaliyeye geçiş yapan firmalar dijital ortamda irsaliye düzenleyerek karşı tarafa ulaştırıcaklar.

daha fazlası