e-Fatura kullanımı hızla yaygınlaşıyor

Haziran 2016 itibariyle %40’ lar seviyesinde devam eden elektronik belge oranının, 2016 yılı sonunda %50’in üzerine çıkması beklenmektedir.

2010 yılından başlayan e-dönüşüm süreci e-fatura, e-defter ve e-arşiv ile devam etmektedir. Kurumların e-faturaya geçmesi ile birlikte, e-Fatura ve e-arşiv faturaları aynı zamanda matbaa baskısından kurtulurken, çalışan personeller için zaman ve iş gücü kaybını engellemektedir. e-Dönüşüm şirket maliyetlerini çok yönlü olarak azaltmaktadır. efaturateklif.com üzerinden alacağınız en uygun maliyetler ile geçişinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Matbu fatura 3 nüsha bastırılırken muhasebeye iletilmesi, şirket arşivine gönderilmesi ve kargo ile gönderilmesi maliyet oluşturmaktadır. Ayrıca e-fatura mükellefi olan kurumlar, e-fatura kapsamında olanlara gelir idaresi başkanlığının istemiş olduğu şekil şartını yerine getirmesi durumunda İrsaliye yerine kullanabilmektedirler.

e-dönüşüm olarak ifade edilen bu sürecin, iş gücü ve zaman maliyet toplam kalite ve finansal değerler olarak milli bir faydaya dönüşmüştür. 2015 yılında ülkemizde 113 milyon adet e-Fatura kesilmiştir. 2017 Yılında 850 Milyon e-fatura’ya ulaşılacağı öngörülmekle birlikte, matbu fatura olsaydı 3 veya 4 nüsha basıldığını düşünürsek A4 kağıt sürekli form olarak yaklaşık 3 milyar A4 kağıt tasarruf edilmiş oluyor. E-defter ve e-Fatura’ya  geçen kurum sayısı yaklaşık 63.050, Ortalama yıllık 20 bin sayfadan yaklaşık 1.261 milyar A4 sayfa ve 4 Milyar TL’ye yakın tasarruf sağlanacaktır.

Size özel teklifimizden yararlanmak için e-fatura için 0099, e-arşiv fatura için 0098 kodunu mailinizde belirterek satis@efaturateklif.com mail adresinden ulaşınız. Belirtilen kodlar ile ulaşarak alacağınız özel teklif 1 yıl için geçerli olup, bir yıl boyunca kullanımınız da en düşük ödeme garantisi efatura teklif tarafından sağlanacaktır.