20 yıl sonra Türkiye…

Türkiye’de kuraklık ve su sıkıntısı her geçen yıl artıyor. Uzmanlara göre, önlem alınmazsa Türkiye 20 yıl içinde “su fakiri” bir ülke olacak…

Dünyada iklim değişikliğinin en çok etkilediği bölgelerden biri olan Akdeniz havzasında yer alan Türkiye’de, kuraklık tehlikesi her geçen yıl daha fazla hissediliyor. Kış mevsiminin bitimine haftalar kalmışken, hâlâ ülkenin önemli bölümünde kar ve yağmur yağmaması, hem tarım üreticilerini hem de iklim uzmanlarını endişelendiriyor.

Yaşadığımız bu Dünya’yı çocuklarımızdan emanet aldığımız düşüncesini tam olarak aklımıza yerleştirmemiz lazım. İş hayatımızı sürdürülebilir bir çevre politikası içerisinde düzenlememiz ve bunu sosyal sorumluluk olarak benimsememiz gerekiyor. 

E-Fatura, E-Defter, E-Arşiv ve E-İrsaliye ile kurumlar Türkiye’nin yeşil doğasını koruyabileceğimizi fark etmeliler. Bir çok firma yeniliğe açık olmadığından dolayı dijital dönüşüme tam olarak benimseyememiştir. Fakat her kurulan yeni firma ve şu anda ticari hayatlarını sürdüren bütün firmalar dijital dönüşüme dahil olarak bu sosyal projenin parçası olmalıdır. 

E Fatura bir zorunluluk süreci değildir, aksine şirketlerin küçük olsun büyük olsun bütün firmaların hızlıca geçişlerini tamamlamaları gereken bir dönüşüm projesidir. 

Özellikle mali müşavirler bu konuda  sağlam bir adım atmalı ve yeni kurulan şirketleri direk djital dönüşüm çerçevesi içerisinde hayata geçirmeliler. Mal müşavirler dijital dönüşümün kolaylık ve ekonomiye katkısını müşterilerine anlatabilmeli ve geçiş sürecinin lokomotifi olmalıdırlar. 

Kağıt faturaya göre hem daha uygun çözüm olan hem de daha kullanışlı olan dijital dönüşümü tamamlamak için buraya tıklayınız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Türkiye’nin e-Dönüşüm Platformu

efaturateklif bünyesinde e-fatura, e-arşiv, e-defter, e-bilet, e-mutabakat, e-bordro işlemleri entegrasyonu sağlayabilirsiniz

e-Saklama

Kaybolma,
Değiştirilme,
Silinme Riski Olmadan,
Hukuken Geçerli,
Güvenliği Garanti Altına Alınarak  (Yedekli olarak)
elektronik ortamda uzun yıllar saklanmasını ve saklanan bu belgelerinize  kolayca erişme imkânını sunan sistemdir

daha fazlası
E-İrsaliye

e-İrsaliye, kağıt irsaliye ile aynı nitelikte fakat dijital ortamda düzenlenecektir. Sevk irsaliyesi kullanan firmalar kağıt olarak irsaliye düzenlerken e-irsaliyeye geçiş yapan firmalar dijital ortamda irsaliye düzenleyerek karşı tarafa ulaştırıcaklar.

daha fazlası